Przejdź do treści
Pomocna Dlon
Powiększ tekst: A A A wersja dla niedowidzących
MAPA STRONY


Informacje dla pacjentów

Program realizowany przez nasze Poradnie jest współfinansowany przez Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Gminę Miejską Kraków w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Rejestracja pacjentów

Zapisy na wizytę w Poradni Leczenia Uzależnień należy dokonać osobiście w Rejestracji lub telefonicznie  w godzinach pracy Rejestracji. Prawo do świadczeń opieki zdrowotnej weryfikujemy na podstawie nr PESEL (poprzez system EWUŚ) za okazaniem dokumentu tożsamości pacjenta. Nie jest wymagane posiadanie dokumentu potwierdzającego prawo do uzyskiwania świadczeń. W przypadku braku dostępnych terminów, istnieje możliwość zapisania na listę oczekujących na udzielane świadczenia w Rejestracji. Godziny przyjęć: od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 17:00.

Warunki rozpoczęcia terapii - osoby uzależnione

Osoby chętne i zmotywowane do leczenia w Poradni nie potrzebują żadnego skierowania. Wystarczy, że skontaktują się z Poradnią i zarejestrują się na terapię. Leczenie uzależnienia od alkoholu jest bezpłatne, a więc do rozpoczęcia terapii przyjmowane są zarówno osoby ubezpieczone jak i nieubezpieczone (zgodnie z ustawą z dn. 26.10.1982 o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi). Na pierwszą wizytę potrzebne są: dowód osobisty a także dokumentacja z poprzedniego leczenia odwykowego lub innego i zachowana abstynencja. Kwalifikacją do rozpoczęcia terapii jest rozmowa przeprowadzona z terapeutą oraz konsultacja z lekarzem psychiatrą.

Warunki rozpoczęcia terapii - osoby współuzależnione / z DDA

Podjęcie terapii w Poradni przez członków rodzin osób uzależnionych  nie wymaga dostarczenia skierowania do poradni specjalistycznej. Pacjenci z DDA, którzy rejestrują się do Poradni również nie mają obowiązku posiadania skierowania. Na pierwszą wizytę potrzebny jest dowód osobisty a także  dokumentacja z poprzedniego leczenia. Kwalifikacją do rozpoczęcia terapii jest rozmowa przeprowadzona z terapeutą oraz konsultacja z lekarzem psychiatrą.

Zakres działalności

 • terapia dla osób uzależnionych - indywidualna oraz grupowa
 • terapia dla osób współuzależnionych - indywidualna oraz grupowa
 • terapia dla osób z syndromem DDA - indywidualna oraz grupowa
 • grupa wsparcia podtrzymująca efekty leczenia antyalkoholowego dla osób z podwójną diagnozą tj. uzależnionych od alkoholu z współistniejącymi zaburzeniami w obrębie OUN
 • spotkania indywidualne dla pacjentów z uszkodzeniami w obrębię OUN podtrzymujące efekty leczenia odwykowego
 • konsultacje z lekarzem psychiatrą

   

  ZADAJ NAM PYTANIE - ZAREZERWUJ!

  Wypełnij poniższy formularz aby wysłać nam wiadomość lub zarezerwować termin.


   


  COPYRIGHT: pomocnadlon-krakow.pl